۱۳۹۱ اردیبهشت ۶, چهارشنبه

فشار وزارت اطلاعات و حذف واژه «شهید» از سنگ مزار شهید بهنود رمضانی

خانواده این شهید حوادث پس از انتخابات ناگزیر شده‌اند سنگ مزار فرزند خود را تغییر دهند.

خانواده بهنود رمضانی یکی از شهدای حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، اخیرا ناگزیر شده اند با دستور نهادهای امنیتی سنگ قبر فرزند خود را تغییر دهند.
وزارت اطلاعات استان مازندران مهلتی چند روزه را برای این خانواده تعیین می کند تا در اولین فرصت برای تغییر سنگ قبر فرزند شان اقدام کنند.
بر روی سنگ قبر اولیه بهنود رمضانی یک شعر سیاسی نوشته شده بود که در آن واژه «شهید» به چشم می آمد. بر اساس این گزارش به خانواده بهنود رمضانی نیز همچون خانواده های برخی دیگر از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات گفته شده است که باید سنگ قبر را تغییر دهند و واژه «شهید» را از کنار نام این جوان حذف کنند.
شب چهارشنبه سوری سال ١٣٨٩ خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه بهنود رمضانی دانشجوی ۱۹ ساله ی ترم دوم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل توسط چند موتور سوار در تهران کشته شده است و اینک بعد از گذشت یک سال علی رغم آنکه شاهدان ضرب و شتم و جان باختن بهنود رمضانی شماره خودرویی که قاتلان بهنود با آن فرار کردند را در اختیار مسئولان قرار داده اند اما هنوز قاتل وی مشخص نشده است.
خانواده ی بهنود رمضانی اینک پس از تغییر سنگ قبر فرزند جان باخته ی خود تنها به نوشتن یک خط ساده بر روی سنگ قبر جدید اکتفا کرده اند: زنده یاد بهنود رمضانی.
طی چند سال اخیر، بارها سنگ مزار شهدای پس از انتخابات مورد حمله و تخریب واقع و طی سالیان پیشتر، قبور جانباختگان و اعدام شدگان سیاسی، تخریب و بی احترامی حمله شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر