۱۳۹۱ اردیبهشت ۶, چهارشنبه

با حکم دادگاه تجدیدنظر؛ عیسی سحرخیز به یک و نیم سال زندان محکوم شد

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی؛ عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و فعال سیاسی زندانی در بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) با حکم شعبه ۴۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به یک و نیم سال حبس محکوم شد.
آقای سحرخیز که از تابستان سال ۸۸ تاکنون در حال سپری کردن حکم سه سال زندان به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» می باشد، چهاردهم مردادماه سال گذشته و در دو دادگاه مختلف به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مجموعاً به دو سال حبس محکوم شده بود که با ادغام و تجمیع مجازات‌ها در دادگاه تجدیدنظر، این حکم به یک و نیم سال زندان کاهش یافت.
غلامعلی ریاحی وکیل مدافع عیسی سحرخیز در گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا در این رابطه گفت: «آقای عیسی سحرخیز در دو دادگاه مختلف به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به دو محکومیت متفاوت یک سال حبس یعنی جمعا به دو سال حبس محکوم شده بود. و در پی صدور احکام جداگانه در مورد موکلم که یکی از آنها از سوی شعبه ۱۰۸۳ دادگاه مطبوعات و دومی در جریان محاکمات حوادث پس از انتخابات از سوی شعبه دادگاه ۱۵ انقلاب اسلامی صادر شده بود، از دادگاه تجدیدنظر استان تهران درخواست کردم که چون دو دادگاه بابت یک اتهام دوبار موکل را محکوم کرده‌اند، نسبت به ادغام و تجمیع مجازات‌ها،‌ اقدام قانونی معمول دارد».
آقای ریاحی افزود: «در همین راستا شعبه ۴۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران با قبول این درخواست، دو سال محکومیت آقای سحرخیز بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام را با شش ماه تخفیف، به یک سال و نیم حبس تقلیل داد».

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر