۱۳۹۱ بهمن ۲۳, دوشنبه

دختران میرحسین موسوی بازداشت شدند


زهرا و نرگس دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، بازداشت شدند.
به گزارش تارنمای کلمه، در آستانهٔ ۲۵ بهمن و آغاز سومین سال حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، ماموران امنیتی صبح امروز با حمله به منزل دو دختر میرحسین به تفتیش چند ساعتهٔ منزل پرداخته و دختران وی را بازداشت کردند.
نزدیک به سه ماه است که دختران میرحسین و رهنورد با پدر و مادر خود تماس و ملاقات نداشته‌اند.
آن‌ها پیش از این بار‌ها مورد تهدید ماموران امنیتی قرار گرفته بودند و برای اطلاع رسانی نکردن دربارهٔ پدر و مادر خود تحت فشار بودند.
زهرا موسوی از محل کار خود اخراج شد و نرگس موسوی نیز در تصادف‌ها و دزدی‌های ساختگی از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار قرار داشتند تا از حق طبیعی خود برای اطلاع رسانی از وضعیت پدر و مادر خود دست بردارند.
فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد چندی پیش در بیانیه‌ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می‌رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آن‌ها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آن‌ها و حجم انبوه اتهام‌ها، دستگیری بی‌مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.
زهرا موسوی، دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس ماه گذشته در گفت‌و‌گویی گفته بود: این وضعیت ناراحت کننده است، نه فقط در مورد پدر و مادر ما، بلکه همهٔ آنهایی که دلسوز این کشور هستند. وقتی ما حصل تجربه یک انقلاب و سه دهه زحمت دلسوزانه و متعهدانه در زندان‌ها باشند، چه کسانی می‌خواهند در بحران‌ها به داد این وضعیتی که وجود دارد برسند؟
نرگس موسوی نیز در گفت‌و‌گویی تاکید کرده بود: ما به این وضعیت معترضیم و به جز آزادی بی‌قید و شرط والدینمان قانع نخواهیم شد. ما هیچ دلیل و برهان عقلی و قانونی برای این زندان که نزدیک به دو سال است پدر و مادر ما و آقای کروبی اسیر آن هستند، نمی‌بینیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر