۱۳۹۱ تیر ۲۶, دوشنبه

نور الله قبیتی‌زاده، شهروند مسیحی پس از ۱۸ ماه آزاد شد


- نورالله قبیتی‌زاده، شهروند مسیحی محبوس در زندان کارون اهواز که از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از رد صلاحیت دادگاه انقلاب در رسیدگی به پرونده وی و تشکیل دادگاه دیگری در شعبه ۱۱ عمومی اهواز، نامبرده با تودیع وثیقه عصر امروز از زندان آزاد شد.
بنا به اطلاع گزارشگران ، نورالله قبتی‌زاده شهروند مسیحی ساکن دزفول که در دی ماه ۱۳۸۹ در بازداشتهای گسترده نوکیشان مسیحی بازداشت و تا کنون در زندان کارون اهواز بسر میبرد از سوی دادگاه بدوی انقلاب به اتهام، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آئین مسیحی محاکمه و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.
در پی اعتراض وزارت اطلاعات و متهم به حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب اهواز پرونده وی به اتهام ارتداد به شعبه دیگری در دادگاه عمومی منتقل شد و جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این نوکیش مسیحی روز گذشته شنبه ۲۴ تیر ماه برگذار گردید و رای بر آزادی وی با وثیقه تا مرحله صدور و تائید نهایی حکم داده شد.
نورالله قبتی‌زاده که به حکم دادگاه بدوی اعتراض نمود در دادگاه تجدید نظر بجای اتهامات قبلی با اتهام ارتداد روبرو گردید و از آنرو که رسیدگی به حکم ارتداد در صلاحیت دادگاه انقلاب نمیباشد، دادگاه از خود رد صلاحیت کرده و رسیدگی به این پرونده را به شعبه ۱۱ دادگاه عمومی اهواز محول نمود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر