۱۳۹۱ تیر ۲۶, دوشنبه

عفیف نعیمی شهروند زندانی بهایی به بیمارستان منتقل شد


- عفیف نعیمی یکی از مدیران سابق جامعه بهاییِ ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی است، پس از گذشت حدود سه ماه از اخذ مدارک لازم از سوی دادستانی و بهداری زندان، سر انجام به بیمارستان منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران ، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عفیف نعیمی شهروند بهایی و از مدیران سابق جامعه بهایی ایران که در زندان رجایی شهر کرج زندانی میباشد، با اینکه حدود سه ماه پیش موفق به اخذ تمام مدارک لازم از سوی دادستانی و بهداری زندان جهت اعزام به بیمارستان گردیده بود، سرانجام امروز جهت درمان به بیمارستانی خارج از زندان منتقل گردید.
آقای نعیمی به ناراحتی شدید غدد لنفاوی و تورم حاد در ناحیه‌ی گلو مبتلاست که بیماری وی به علت عدم رسیدگی پزشکی تشدید شده است.
وی که به همراه اکثر زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر کرج در بند ۴ سالن ۱۲ این زندان (بند امنیتی) محبوس است، چندی پیش و در ‌نهایت به همراه شش تن دیگر از رهبران بهایی به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شد، که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید.
گفتنی است، مجموع حبس این هفت نفر ۱۴۰ سال زندان میباشد.
این زندانی عقیدتی در اردی‌بهشت ماه سال ۸۷ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و تاکنون بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر