۱۳۹۱ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

بی توجهی سازمان ملل ترکیه


یک پناهجوی ایرانی به نام سجاد ابوترابی ۲۳ ساله، از روز سه شنبه ۱۴ اوت در ترکیه ناپدید شده است.

این پناهجو که به خاطر فعالیت سیاسی بستگان نزدیکش در خارج از کشور علیه جمهوری اسلامی مورد تهدید نیروهای امنیتی رژیم اسلامی قرار گرفته بود، چهار سال پیش از دست حکومت اسلامی فرار کرده و از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آنکارا درخواست پناهندگی سیاسی کرده بود.

او که به شهر سیواس تبعید شده بود، در بعد از ظهر روز سه شنبه ۱۴ اگوست ناپدید میشود و تاکنون هیچ خبری از او نیست.

کمیسیاریای عالی پناهندگان در آنکارا به طور کامل در جریان پرونده سجاد ابوترابی بوده است. این کمیساریا مطلع بود که مدت ها بود سجاد در معرض خطر دیپورت به ایران قرار گرفته بود و در صورت بازگشت به ایران جان و زندگی وی از سوی دستگاههای قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی به خطر خواهد افتاد. با این وجود در طول چهار سال گذشته نسبت به خواست حق پناهندگی سجاد بی اعتنایی کرده و او را در موقعیت نابسامان و خطرناکی در ترکیه بحال خود رها کرده بود.

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بی اعتنایی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درترکیه را نسبت به زندگی و سرنوشت پناهجویان بشدت محکوم میکند و از این کمیساریا میخواهد که تمام تلاش خود را برای پیدا کردن سجاد و بازگرداندن وی به آغوش خانواده اش انجام دهد.

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بشدت نگران جان و زندگی این پناهجوی ناپدید شده می باشد و از این نظر از پلیس ترکیه انتظار دارد که در خصوص سرنوشت سجاد به تحقیقات خود بیافزاید و خانواده و بستگان سجاد را ازسرنوشت وی باخبر نماید. و همچنین از پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه بویژه پناهجویان مقیم شهر سیواس و مردم شریف ترکیه میخواهیم که در این راه ما را یاری کنند.

فدراسیون از همه میخواهد با فرستادن ایمیل یا فکس به کمیسیاریای عالی پناهندگی در آنکارا بخواهند که این کمیساریا تمام تلاشش برای پیداکردن سجاد ابوترابی را بکار ببرد.

Email: turan@unhcr.org Fax: +90 312 441 2173

فدراسیون سراسری پناهجویان ایرانی

۲۰ اگوست ۲۰۱۲

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر