۱۳۹۱ شهریور ۱۰, جمعه

حذف بانوان از ۸۸ رشته دانشگاهی نوعی بی‌عدالتی جنسیتی است


رئیس کانون زنان بازرگان اتاق ایران با اشاره به اینکه نگاه جامعه به بانوان کارآفرین نیازمند اصلاح است، گفت: حذف بانوان از ۸۸ رشته دانشگاهی نوعی بی‌عدالتی جنسیتی است.
بنا به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان اصفهان، زهرا اخوان نسب در کمیسیون توسعه توان اقتصادی و بازرگانی بانوان اتاق اصفهان تصریح کرد: بانوان کارآفرین با وجود وظایف خانوادگی، اجتماعی و وجود موانع متعدد تلاش می‌کنند، در عرصه اقتصاد حضور فعال داشته باشند.
وی از رسانه‌های جمعی و گروهی خواست که نگاه جامعه را نسبت به این قشر از بانوان اصلاح کنند و افزود: رسانه‌ها می‌توانند با ساخت برنامه‌های اثرگذار زمینه حضور زنان را در فعالیت اقتصادی فراهم سازند.
وی حذف دختران از ۸۸ رشته دانشگاهی را نوعی بی‌عدالتی جنسیتی در جامعه دانست و گفت: در شرایطی که شصت درصد پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند، این قبیل رفتار‌ها قابل تأمل است.
شهشهانی تاکید کرد: اگر بانوان خودشان به فکر فعالیت اقتصادی نباشند و از فرصت‌ها استفاده نکنند، به دست آوردن مجدد آن بسیار دشوار است.
عضو کمیسیون بانوان خواستار تقویت کمیته‌های کمیسیون شد و گفت: فعالیت‌های کمیته‌ها از نظر کیفی می‌تواند برای بانوان کارآفرین تأثیر مثبت داشته باشد.
وی یادآور شد: بانوان کارآفرین در شرایط امروز اقتصادی نیازمند آموزش و تقویت هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر