۱۳۹۰ آذر ۲۲, سه‌شنبه

تفکیک مذهبی زندانیان عقیدتی و سیاسی در زندان گوهردشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" تفکیک مذهبی و انتقال زندانیان عقیدتی و سیاسی بندهای مختلف زندان گوهردشت کرج به سالن 10 بند4 زندان گوهردشت کرج

روز یکشنبه 20 آذر ماه تعداد زیادی از زندانیان مذهبی هموطن اهل تسنن را از بندهای 1،2،4،6 زندان گوهردشت جدا نمودند و به سالن 10 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.این زندانیان عقیدتی و سیاسی اکثرا از هموطنان کرد و بلوچ اهل تسنن و از استانهای کردستان و بلوچستان می باشند.

علی خادم معاون زندان گوهردشت کرج خود شخصا روز گذشته در بندهای 1 ،2 و 6 حاضر شد و زندانیان سیاسی و عقیدتی اهل تسنن را جدا کرد و بطور علنی در این بندها اعلام می کرد که زندانیانی که اعتقاد مذهبی اهل تسنن دارند باید به سالن 10 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل شوند.بیش از 42 نفر از زندانیان عقیدتی اهل تسنن از بند 1 زندان گوهردشت به سالن 10 بند 4 زندان گوهردشت کرج انتقال یافتند.

این اقدام غیر انسانی تفکیک مذهبی برای اولین بار است که در زندان گوهردشت کرج به اجرا گذاشته می شود. به نظر می آید بعد از تفکیک جنسیتی در دانشگاه و محیطهای کار، رژیم ولی فقیه دامنه این تفکیکها را وسعت داده و این بار سعی دارد که تفکیک مذاهبی را هم به اجرا در بیاورد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، به اجرا گذاشتن طرح غیر انسانی تفکیک مذهبی هموطنان اهل تسنن در زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار بکار بردن اقدامات لازم جهت پایان دادن به اعمال و طرحهای سرکوبگرانه رژیم ولی فقیه علی خامنه ای دیکتاتور ایران می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

21 آذر 1390 برابر با 12 دسامبر 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر